BELYSNING / Ljuskronor & takarmaturer / Takarmatur 8794624
*
nr 879 4624
Takarmatur
Plät, 1970-tal, Design Carl Thore
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 mars 2014
kl 18:54:22
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/2 00:14:02
1
Vinnande bud
28/2 12:56:48
2
150 kr
- Specialauktion
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carl thore ljuskronor plät takarmatur taklampa taklampor
-
8080 Takarmatur
höjd: 52cm
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 20:12
-
7200 Takarmatur
majolika, fd fotogen, diameter: 50 ca
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 18:28
-
7358 Takarmatur
Maria Theresia, prismor, höjd: 46 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 18:50
-
7359 Takarmatur
Maria Theresia, prismor, höjd: 50 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 18:53
-
8276 Takarmatur
Mässing med prismor. Höjd: ca 40 cm
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 18:57
-
7091 Takarmatur
mässing, 1800-tal, diameter: 31 cm
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 20:27
*
Takarmatur
nr 879 4624
Takarmatur
Plät, 1970-tal, Design Carl Thore
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 3 mars 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
28/2 00:14:02 | 1 | Vinnande bud |
28/2 12:56:48 | 2 | 150 kr |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carl thore ljuskronor plät takarmatur taklampa taklampor
-
8080 Takarmatur
höjd: 52cm
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 20:12 -
7200 Takarmatur
majolika, fd fotogen, diameter: 50 ca
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 18:28 -
7358 Takarmatur
Maria Theresia, prismor, höjd: 46 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 18:50
-
7359 Takarmatur
Maria Theresia, prismor, höjd: 50 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 18:53 -
8276 Takarmatur
Mässing med prismor. Höjd: ca 40 cm
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 18:57 -
7091 Takarmatur
mässing, 1800-tal, diameter: 31 cm
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 20:27